Přečtěte si pohádku z tvorby Michala Vaněčka z nové knihy v rámci charitativního projektu.


Kreslíme domácí zvířátka

21. srpna 2009 v 5:39 |  Knížky na hraní
"Nakresli a smaž", tak zní podtitul tohoto leporela, které lze směle zařadit mezi knížky kreativní a plné inspirace. Pokud tedy necháte rozehrát svou fantazii…
Na tvrdých stránkách tu na vaše dítě čeká šest obrázků, šest dvojstran, které obsahují podrobný a srozumitelný návod k jednoduché kresbě ptáčka, pejska, rybičky, v další verzi třeba zebry nebo lva… a nemusíte ani dlouho otálet, u horní hrany publikace je přiložena speciální fixa. Ostatně, pokud se vám vypíše, není těžké ji nahradit jinou.
Na druhé části dvoustrany je volná lesklá plocha, taktéž jako u návodu rozdělená na čtverečky. Nejsem si jistá, jestli takové přesné malování do čtverečků není pro nejmenší malíře spíše matoucí, řekla bych že spíše ano. Pro větší to může být výzva, jak být více soustředěný, případně velmi pečlivé děti budou dávat velký pozor, aby dodrželi jednotlivé proporce.
Ovšem to není vůbec třeba. Kreslení do knížky je jednoduché, kresby se snadno mažou hadříkem. Ten u publikace nenajdete, ten si musíte sehnat doma. Hodí se i klasická houbička na nádobí.
Po čase zasychá!
Dejte si ale pozor na déle nechaný obrázek. Po několika týdnech, kdy jsem se do knížky nedívala, obrázek zaschl. Nešel utřít suchým hadříkem, jako obrázek čerstvý, ale problém to nebyl. Stačí hadřík nebo houbičku trochu navlhčit a opět kreslící plochu dokonale vyčistíte.
Fantazii nechte rozehrát!
Co se mi na tomto tvořivém leporelu nejvíce líbí je tvořivost a volná ruka, kterou poskytuje. Můžete zcela ignorovat předlohu, ba dokonce i čtverečkovaný předtisk a kreslit, co je vám libo. Klidně i barevnými fixaci… Dospělí si mohou kreslit co je jim libo a třeba tak eliminovat stres. Prostě s tímto leporelem si vyhraje celá rodina.
K dostání jsou dvě verze, s domácími zvířátky a se zvířátky exotickými.
Vydalo nakladatelství Fragment, 2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama