Přečtěte si pohádku z tvorby Michala Vaněčka z nové knihy v rámci charitativního projektu.


Emily Roddaová: Tajemná země Rondo - Klíč

1. dubna 2010 v 8:50 | www.cajovnaprozeny.blog.cz |  Pro mládež

Nabízím v tomto jarním dni, snad se nebudete zlobit, jednu recenzi z doby vánočních stromků...

To této skříňky není jednoduché se dostat, i když... Když se napíšou na spodní stranu pravidla,
která se nikdy nesmí porušit, je to jako návod. Alespoň pro Leovu sestřenici Mimi. Ti dva se jednoho dne sejdou v Leově pokoji a počáteční nedůvěru a nepřátelství prolomí právě tato skříňka a její kouzlo. Mimi poruší pravidla - ostatně, co by člověk čekal od holky, kterou nikdo nemá rád a ona se podle toho chová?

Najednou se oba stávají svědky podivuhodných událostí, na tajemné hrací skříňce je totiž namalovaný krásný svět, který ŽIJE! Žije svým vlastním životem a Mimi a Leo se stávají jeho součástí, nachází nová kamarádství, ale také velká nebezpečí, zcela vyfantazírovaný svět...

Mě osobně se nejvíce líbili perníkoví puntíci, kteří ve světě skříňky nazývaného Rondo, jsou asi něco jako obtížný hmyz u nás... a zvířata a podivní tvorové a lidé tu žijí v podivné, leč tak přirozené symbióze. A je tu také Modrá královna, jejíž věrnou podobu vidíte na obalu.

Obal se navíc krásně barevně leskne a tak je to možná ideální dárek pod lesk vánočního stromku...

Příběh je z pera velmi úspěšné australské spisovatelky Emily Roddaové, která získala několik uznávaných cen včetně medaile z přínos australské literatuře pro děti.

Jemně modravé knize nelze moc vytknout, snad jen mě trošku nudil příběh ve chvíli, kdy se obě děti setkaly s takovou dávkou nejistot a nedůvěry, že jsem z toho i já sama měla pocit absolutní bezradnosti. Chvílemi se něžně pohádkový příběh mění v nefalšovaný horor pro děti, trol sežere trola, neustálé padání do pastí... dalo by se říci, že Tajemná země Rondo je zezačátku docela fajn pohádka, s každou stránkou navíc se stává dobrodružnou, hororovou a nakonec se všechno rozplétá a vrací ve svých důsledcích zpět na začátek.

Tak Vám přeji příjemné počteníčko a chcete-li své ratolesti trochu potěšit a trochu postrašit, pak je to ideální knížka....
Vydalo nakladatelství Fragment, 2009, www.fragment.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama