Přečtěte si pohádku z tvorby Michala Vaněčka z nové knihy v rámci charitativního projektu.


Else Müller: Příběhy z měsíční houpačky

17. prosince 2010 v 11:14 | cajovnaprozeny.blog.cz |  Pohádky a příběhy pro nejmenší
8. září 2010 v 0:46 | čajovna |  Knížky pro děti
Pohádka o kočce Mimózce se mi líbila asi nejvíc, ale je to nejspíš tou mojí slabostí pro kočky. Je to navíc taková hezká sonda do kočičí duše, do kočičího těla, do kočičího vnímání. A děti budou sondovat i jiná zvířátka, orla, ptáčka, králíčka schovaného v mrazivém sněhu…

Autorka jež je terapeutkou a organizátorkou kurzů autogenního tréninku zde v krátkých větičkách, které mají dětem přiblížit a více zosobnit příjemné pocity… Za všechny stačí jen jedna maličká ukázka:

"Je mu příjemně, měkce a teple. Dítě se cítí bezpečně a klidně."

Pohoupeme se na měsíční houpačce, budeme klidně usínat v hnízdě, budeme únavou zmoženi létat v oblacích a hledat spočinutí, prostě v jednoduchých příbězích jsou vybrána tato klíčová místa a děti relaxují. Četba musí být klidná, něžná a uspávající.

34 příběhů pro potěchu duše s autogenním tréninkem pro děti od 4 let. Podle mě ideální. A naše dcerka, jíž jsou necelé 2 roky, s úžasem prohlížela jednoduché ilustrace, malůvky, které jsou snad také více pocitové, než nějak dokonalé a věrné reálným obrazům, které nás denodenně provází. A to je dobře.
Vydalo nakladatelství Portál, 2010, www. portal.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama