Přečtěte si pohádku z tvorby Michala Vaněčka z nové knihy v rámci charitativního projektu.


Vánoční koledy

15. prosince 2010 v 8:51 | www.cajovnaprozeny.blog.cz |  Knížky na hraní
Krásné leporelo zaujme hned na první pohled. A sice nepřehlédnutelnými Ladovými ilustracemi. Možná je to hezký dárek pro nás, rodiče - protože takový pohled na ladovsky zasněženou krajinu, ten potěší a dává vzpomenout na vlastní dětství, ke kterému tyto obrázky patřily.
Grafické zpracování leporela je podařené, pod obrázkem je notová osnova s barevnými notičkami. Barevné jsou i klapky na piánku, i když trošičku se barvičky liší, takže hrát jen podle barev vyžaduje trochu detektivního umu. Naštěstí jsou i očíslované, pro rychlejší orientaci. Ale zdá se, že děti si velmi rychle tóny a sled tónů osvojí a tak si tříbí nejen paměť, ale i hudební sluch.
Najdete tu 12 vánočních koled -Půjdem spolu do Betléma, Slyšte, slyšte pastuškové, Chtíc aby spal, Štědrej večer nastal, My tři králové, Narodil se Kristus pán… známé i méně známé.
S leporelem se příjemně manipuluje, otevírá se jako kalendář a piánko je vždy k dispozici. Jediné, co mi na piánku, které se zdá poněkud odolnější, než by člověk čekal, vadí, je jeho zvuk, přesněji, síla zvuku.
Hraje na můj vkus příliš hlasitě a tak z opatrnosti varuji děti a rodiče i prarodiče řed dáváním k uchu, ono i na dálku je to docela pronikavý zvuk, ale je to nevýhoda mnoha zvukových hraček, zdá se mi, že výrobci si myslí, že děti jsou silně nahluchlá stvoření…
Takže stačí ztlumit nějakou amatérskou metodou, třeba přelepením reproduktoru nějakým tlumičem (filc, měkká látka, molitan…) Osobně to považuji za nutnost, ale možná mám jen sluch jako kočka a vy jste odolnější :-)
Bez této nevýhody je to ideální vánoční dárek, který potěší malé i velké...

Vydalo nakladatelství Fragment, 2009, www.fragment.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama